Jak dzialaja rolety wewnetrzne

Jak dzialaja rolety wewnetrzne Jak Azteków wkrótce zorientował się, że ostra papryka miał dodatkowe korzyści. Oni zorientowali się, jak weaponize papryki i użyć go przeciwko swoim wrogom.

Podczas walki wojny, Majowie spalone dużą ilość ostrej papryki chili. Powstały dymu, wydany ogromne ilości kapsaicyny (aktywny składnik ostrej papryki) w powietrzu, tworząc dymny, mglisty, Haze, które piekły oczy i przenika przez skórę swoich wrogów. Byli wtedy w stanie wycofać lub skorzystać lub osłabić ich wrogowie państwa do ich wykończyć.

Starożytne Chiny

Starożytni Chińczycy używali również ostra papryka na więcej niż tylko jedzenie. Oni uzbrojonej papryki umieszczając naziemne cayenne papryka chili w prowizorycznym pojemniku wykonanym z papieru ryżowego. Papier ryżowy została złożona w sposób, który pozwalał im nieść zmielony pieprz do walki, nie rozlewając go. Papier ryżowy był używany jako mechanizm do napędzania pieprz do ich wrogowie twarz. Kiedy wróg został ubezwłasnowolniony, to oni albo uciekać, albo wykorzystać tę zaletę, aby wykończyć wroga.

feudalnej Japonii

W Japonii w 1700 jest prawdopodobnie pierwszym udokumentowane użycie gazu pieprzowego choć prymitywne. Ninja wykorzystali metodę zwaną "metsubishi" (lub gantsubushi), aby zdezorientować przeciwników. Metsubishi jest dosłownie "oko bliżej", i był używany do opisania różnych narzędzi i technik stosowanych przez policję Samuraj, ninja i innych osób tymczasowo lub trwale niewidomych lub zdezorientować przeciwnika w feudalnej Japonii.

Jeden rodzaj metsubishi była używana przez ninja dmuchać ziemi, ostra papryka w oczach swoich przeciwników. Było w kształcie pudełka, lakierowane lub mosiądzu z otworem na jednym końcu, aby dmuchać i otwór z drugiej strony do kierowania proszek do ich wrogowie twarz. W przeciwieństwie do dzisiejszych spraye pieprz, ta wersja obejmowało również błoto, popioły, mąkę, brud i zmielone szkło za dodatkową rzutu! Zastosowanie metsubushi zrezygnować papryka w proszku uważa się, że przyniosły legendy Ninjas znikają w kłąb dymu.

Wpis zawdzięczamy

Related Posts