Jak wybrac nowoczesne rolety

Jak wybrac nowoczesne rolety

Dziś eksperci przyrody w Indiach użyć papryki duchach zachować dzikie słonie z dala od upraw i wsi. papryka Cienie są jednymi z najgorętszych papryka na świecie, a sam zapach jest dosyć zachować słonie od hotelu.

W całej historii, chili została wykorzystana nie tylko jako broń, ale także do leczenia ran. Historyczna wykorzystanie papryki jako urządzenie tortur wobec przestępców i niewolników, w 14 i 15 wieku w Europie zostało udokumentowane.

Początki nowoczesnej Defensywny Spraye

Istnieje wiele różnych rodzajów sprayów obronnych, ale trzy najczęściej nadal w użyciu prawnie dzisiaj CN, CS oraz OC. CN i CS są tworzone z syntetycznych substancji chemicznych, a zatem są uważane za substancje rakotwórcze i OC jest naturalna i pochodzi z ostrą papryką chili.

CN (gaz łzawiący)

W 1864 roku Niemcy po raz pierwszy odkryta i używane chemiczny zwany Chloroacetofenon (powszechnie znany jako gaz łzawiący CN), non-śmiertelny środek ścierający, które mogłyby obezwładnienia ludzi na krótkie okresy czasu bez żadnych trwałych skutków. CN drażni błon śluzowych, co prowadzi do utraty wagi i orientacji.

CN nie jest tak szeroko stosowany jako CS ze względu na wyższy poziom toksyczności, jednak nadal jest używany przez paramilitarne i policję na całym świecie jako środek kontroli zamieszek. To jest w małej ciśnieniowego aerozolu i jest powszechnie określany jako gaz łzawiący. CN również mylnie dalej Mace, ponieważ Mace był marką wykorzystywane przez pierwszy amerykański producent CN aerozolu. W rezultacie Mace stała się synonimem CN gazem łzawiącym jak Kleenex musi bibuły.

CN często nie mają żadnego wpływu na pijaków, narkomanów, lub osób o wysokiej tolerancji bólu. Również CN wchodzi w życie w ciągu 5 sekund od kontaktu z odsłoniętego ciała.

CS (gaz zadławienia)

W 1928 roku nowy rodzaj gazu łzawiącego (orthochlorobenzalmalononitrile) został opracowany przez B.B.
Wpis zawdzięczamy

Related Posts