Rolety dzien noc

W ostatnich latach, gaz pieprzowy zyskała na popularności i obecnie jest na własny produkt obrony z wyboru, szczególnie wśród kobiet. Nie jest trudno zrozumieć, dlaczego; to non-lethal, tani, łatwy w obsłudze, mały i niepozorny. Jest to także legalne w większości krajów i jest bardzo skuteczny w zdejmując nawet najtrudniejszych mężczyzn.

Chociaż produkowane masowo kanistry z gazem pieprzowym Istniejemy na rynku od około 30 lat, jej początki sięgają znacznie dalej. Istnieją dowody potwierdzające, że koncepcja wykorzystania ostra papryka lub silne opary się osłabiać wroga, jest już od wieków.

Aztekowie

Aztekowie odkryli chili w środowisku naturalnym i zaczął ich kultywowanie blisko 6000 lat temu. Używali paprykę, aby dodać trochę smaku do swoich posiłków, ale odkryto również inne korzyści. Używali go jako lekarstwo na różne dolegliwości, w tym; przeziębienia, astma, łagodzenie bólu i łagodzą ból gardła. Odkryli oni również, że jeśli ostra papryka spalono, to mogą być stosowane jako formy walki chemicznej. Ogień stworzył dym, który choremu ich wroga podrażnienia gardła i penetrując skórę, podobnie jak spraye pieprz dzisiaj. W postaci sok był również używany jako broń i jako karę. Aztekowie nawet karane niewłaściwie dzieci trzymając głowę nad spalaniem chili pieprz w ogniu. Dym i opary wynikające były wystarczająco silne, aby spowodować uczucie pieczenia skóry, podrażnienie gardła i łzawienie oczu.

Aztekowie również wyciąć aż papryka chili i związał je do swoich łodzi odeprzeć rekiny podczas ich połowu. Jednakże, skuteczność tego sposobu prawdopodobnie bardzo minimalne jak spiciness z pieprzu rozcieńcza się w wodzie oceanicznej.

Majowie

Mayan Indianie uprawiane Hot Chili Peppers, a także wykorzystywali je, aby dodać smaku żywności.
Wpis zawdzięczamy

Related Posts